LISTA AKTUALNOŚCI

POBIEGLI, BO LUBIĄ LASY

Po raz kolejny w tym roku miłośnicy biegania i nordic walking spotkali się na uroczysku Zimne Doły pod Warszawą.

W wiosennej odsłonie Biegam bo lubię lasy udział wzięło łącznie 450 zawodników, którzy rywalizowali na dystansach 5 i 10 km oraz nordic walking na 5 km.
Bieg „Sport Generacja", przygotowany z myślą o najmłodszych, cieszył się rekordową popularnością. Łącznie wystartowało ponad 150 dzieci.
 
 

Na każdego uczestnika, który ukończył bieg, czekał na mecie specjalnie przygotowany, wykonany ręcznie ceramiczny medal przedstawiający żubra. Po biegu uczestnicy mogli posilić się grochówką i kiełbaskami zapewnionymi przez Nadleśnictwo Chojnów.
 
Pod koniec biegu nagrodzono najlepszego mężczyznę i najlepszą kobietę na dystansie 5 i 10 km. Wśród uczestników rozlosowano również 15 zestawów upominkowych oraz świerków, ufundowanych przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.
 
Dodatkową atrakcją spotkania były stoiska edukacyjne zorganizowane przez edukatorów z nadleśnictw Chojnów oraz Drewica oraz LKP „Puszcza Białowieska".
Tematem przewodnim zajęć podczas II biegu były dwa ważne tematy: sytuacja w Puszczy Białowieskiej oraz sadzenie i pielęgnowanie nowego pokolenia lasu
 
Lasy Państwowe co roku sadzą ok. 500 milionów nowych drzew, po przeliczeniu daje to imponującą liczbę 1000 drzew na minutę. 
Dzięki leśnikom z LKP „Puszcza Białowieska" biegacze mogli m.in. dowiedzieć się jak obecnie wygląda puszcza, jakie szkody wyrządza kornik drukarz oraz w jaki sposób leśnicy dbają o bezpieczeństwo ludzi w puszczy
 
Każdy z uczestników części edukacyjnej otrzymał sadzonkę sosny pospolitej wraz z instrukcją sadzenia.
Następny bieg już w wakacje, czyli  23 lipca.