Lista aktualności Lista aktualności

Biathloniści w Lesie Bawarskim

Urokliwy region Arberland w południowo-wschodniej części Niemiec, którego nazwa pochodzi od najwyższego szczytu Lasu Bawarskiego – Grosser Arber (1456 m n.p.m.), gościł 51. Międzynarodowe Zawody Leśników w Biathlonie.

Tegoroczne zmagania leśników podczas 51. Zawodów EFNS odbywały się 10-16 lutego w najbardziej zalesionej część Bawarii, tworzącej wraz z czeską Szumawą największy kompleks leśny w Europie Środkowej. Zgromadziły łącznie 867 uczestników z 20 krajów.

Na trasach Hohenzollern Skistadion 728 zawodników z 30 drużyn rywalizowało w biegach indywidualnych stylem klasycznym oraz łyżwą, a także w biegach sztafetowych. Reprezentacja Lasów Państwowych liczyła 40 osób, w tym 28 zawodników i 12 obserwatorów.

Polska drużyna nie powróciła z Bayerischer Wald bez sukcesów sportowych. Drugie miejsce w biegu indywidualnym stylem klasycznym w kategorii wiekowej K31 zdobyła Anna Kulik z Nadleśnictwa Świeradów.

Zimowa wizyta reprezentacji Lasów Państwowych w Arberland, regionie bardzo docenianym w tym okresie zwłaszcza przez narciarskich biegaczy, była ponadto okazją do przedstawienia Polski jako gospodarza przyszłorocznych 52. Międzynarodowych Zawodów Leśników w Biathlonie, które odbędą się w terminie 19-25 stycznia w Dusznikach-Zdroju.

Przedstawiciele Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, Nadleśnictwa Turawa oraz Zarządu Głównego SITLiD, a także burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój, w obecności członków Międzynarodowego Komitetu EFNS oraz kierowników i reprezentantów drużyn narodowych, przekazali oficjalne zaproszenie do odwiedzenia naszego kraju w styczniu 2020 r.

Mamy nadzieję, że uda nam się zbudować silną reprezentację Lasów Państwowych w biathlonie na najbliższą edycję zawodów EFNS. Jeśli w czasie wolnym od obowiązków służbowych regularnie trenujesz bądź odnosisz sukcesy w tej dyscyplinie sportu, a nie miałeś/miałaś jeszcze okazji sprawdzić swoich sił w ramach cyklu European Forester’s Competition in Nordic Skiing, to koniecznie prześlij swoje sportowe CV na adres Komitetu Organizacyjnego 52. Międzynarodowych Zawodów Leśników w Biathlonie w 2020 roku: efns2020@cilp.lasy.gov.pl.

Dokładniejszych informacji na temat przyszłorocznej edycji zawodów udzielą także Janusz Błaszczyk z Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych oraz Anna Kowalska z Nadleśnictwa Turawa.