Asset Publisher Asset Publisher

Strona Lasów Państwowych

Strona internetowa Lasów Państwowych stanowi podstawowe źródło informacji o PGL LP oraz o tym, co dzieje się w polskich lasach. Zawiera treści dotyczące struktury organizacji, jej historii, gospodarki leśnej, działalności rynkowej i społecznej prowadzonej przez LP. Internauta znajdzie tam też informacje o polskich lasach i ich ochronie.

W ramach serwisu działają także:

  • serwis aktualności z życia LP (współpracują z nim rzecznicy prasowi RDLP, rzecznik LP oraz dziennikarze prasy leśnej wydawanej przez CILP);
  • kalendarium wydarzeń w leśnictwie;
  • e-biblioteka ważniejszych aktów prawnych, instrukcji, raportów i wydawnictw LP;
  • przegląd prasy krajowej dotyczący wydarzeń związanych z leśnictwem;
  • dział z artykułami i multimediami;
  • dział dla mediów;
  • internetowa mapa zawierająca m.in. wszystkie jednostki LP, leśne kompleksy promocyjne, kompleksy leśne, pokazująca zagrożenie pożarowe, zakazy wstępu do lasu.

Internauta znajdzie tam też informacje o polskich lasach i ich ochronie. Witryna ma dwie sekcje: „Lasy Państwowe. Zapraszamy” (adresowaną do turystów i miłośników przyrody) i „Leśnictwo. Serwis profesjonalistów” (adresowaną do leśników, pracowników naukowych, studentów leśnictwa), serwis istnieje również w wersji anglojęzycznej.

W 2013 r. strona główna LP odnotowała znaczący wzrost oglądalności, przede wszystkim dzięki transmisjom online. Strona zanotowała ponad 13 mln unikalnych odsłon. W kolejnych dwóch latach (2014 i 2015 rok) adekwatnie było ich 7 mln 211 tys. oraz 6 mln 465 tys.
W następnych latach stronę stronę odwiedzono ponad 5 mln razy, w tym unikalnych odsłon było ponad 9 mln.

W 2017 r. na stronie głównej powstała sekcja Wideo prezentująca po trzy najnowsze materiały z dwóch kanałów wideo Lasów Państwowych. Cały czas podstrona ta była rozbudowywana. W ubiegłym roku zostały wprowadzone poprawki wyglądu strony i mechanizmu jej działania.

 

Strona internetowa LP


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Edukacyjne i promocyjne

Edukacyjne i promocyjne

Centrum Informacyjne Lasów Państwowych realizuje co roku plany wydawnicze dostosowane do potrzeb promocyjnych i edukacyjnych LP. Średnio wydajemy rocznie ok. 30 publikacji w nakładach od kilkuset do nawet 10 tys. egzemplarzy (ulotki). Publikacje promocyjne opracowujemy na potrzeby aktualnych kampanii (np. „Lasy Państwowe. Zapraszamy” w 2013 r.) lub z myślą o szczególnych okazjach (np. na 90-lecie Lasów Państwowych w 2014 r.).

Przygotowujemy również serię publikacji promujących drewno jako surowiec ekologiczny i odnawialny, produkowany z poszanowaniem zrównoważonej gospodarki leśnej.

W kategorii wydawnictw promocyjnych  stałą pozycją wydawniczą są kalendarze o tematyce leśnej oraz „Kalendarz z lasu" kolportowany wraz  z czasopismami dla licealistów i gimnazjalistów „Cogito" oraz „Victor Gimnazjalista", co roku prezentujący inny temat.

W roku 2013 zapoczątkowana została także edukacyjna seria wydawnicza „Leśne obserwacje i eksperymenty", skierowana do nauczycieli i uczniów na poziomie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Będzie ona kontynuowana w roku 2015.

Szeroką publiczność zachęcamy do sięgnięcia po folder „Dla lasu, dla ludzi", który w 2013 r. zdobył „Brązowe szpalty" w konkursie „Szpalty roku".

 

W 2016 roku aż trzy nagrody w trzech różnych kategoriach przyznawane przez jury Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy Zoom Art, trafiły do Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

Centrum Informacyjne LP na kartach kalendarzy stara się zwrócić uwagę na mieszkańców polskich lasów oraz bogactwo i różnorodność polskiej przyrody.

Miłośnikom przyrody i turystyki oferujemy także  inne wydawnictwa, m.in.:  „Drapole w Lasach Państwowych", „Jak obserwować dzikie zwierzęta w lesie", przewodnik „Warto zobaczyć w Lasach Państwowych" (seria, w której ukazały się: zwiastun „Warto zobaczyć. Miejsca niezwykłe w Lasach Państwowych", następnie „Mazury i Suwalszczyzna" oraz „Wielkopolska"). W przygotowaniu są kolejne części, m.in. o leśnych arboretach, „Roztocze i ziemia sandomierska" oraz „Lubuskie i Łużyce".

Nie zapominamy też o najmłodszych, dla których wydaliśmy cztery kolorowanki. Dzięki nim dowiedzą się m.in., na czym polega praca leśnika, co daje las, gdzie mieszkają zwierzęta i jak z nasionka drzewa w procesie gospodarczym  powstaje książka.

Pobierz inne publikacje wydane przez CILP