Wydawca treści Wydawca treści

Edukacyjne i promocyjne

Centrum Informacyjne Lasów Państwowych realizuje co roku plany wydawnicze dostosowane do potrzeb promocyjnych i edukacyjnych LP. Średnio wydajemy rocznie ok. 30 publikacji w nakładach od kilkuset do nawet 10 tys. egzemplarzy (ulotki). Publikacje promocyjne opracowujemy na potrzeby aktualnych kampanii (np. „Lasy Państwowe. Zapraszamy” w 2013 r.) lub z myślą o szczególnych okazjach (np. na 90-lecie Lasów Państwowych w 2014 r.).

Przygotowujemy również serię publikacji promujących drewno jako surowiec ekologiczny i odnawialny, produkowany z poszanowaniem zrównoważonej gospodarki leśnej.

W kategorii wydawnictw promocyjnych  stałą pozycją wydawniczą są kalendarze o tematyce leśnej oraz „Kalendarz z lasu" kolportowany wraz  z czasopismami dla licealistów i gimnazjalistów „Cogito" oraz „Victor Gimnazjalista", co roku prezentujący inny temat.

W roku 2013 zapoczątkowana została także edukacyjna seria wydawnicza „Leśne obserwacje i eksperymenty", skierowana do nauczycieli i uczniów na poziomie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Będzie ona kontynuowana w roku 2015.

Szeroką publiczność zachęcamy do sięgnięcia po folder „Dla lasu, dla ludzi", który w 2013 r. zdobył „Brązowe szpalty" w konkursie „Szpalty roku".

 

W 2016 roku aż trzy nagrody w trzech różnych kategoriach przyznawane przez jury Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy Zoom Art, trafiły do Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

Centrum Informacyjne LP na kartach kalendarzy stara się zwrócić uwagę na mieszkańców polskich lasów oraz bogactwo i różnorodność polskiej przyrody.

Miłośnikom przyrody i turystyki oferujemy także  inne wydawnictwa, m.in.:  „Drapole w Lasach Państwowych", „Jak obserwować dzikie zwierzęta w lesie", przewodnik „Warto zobaczyć w Lasach Państwowych" (seria, w której ukazały się: zwiastun „Warto zobaczyć. Miejsca niezwykłe w Lasach Państwowych", następnie „Mazury i Suwalszczyzna" oraz „Wielkopolska"). W przygotowaniu są kolejne części, m.in. o leśnych arboretach, „Roztocze i ziemia sandomierska" oraz „Lubuskie i Łużyce".

Nie zapominamy też o najmłodszych, dla których wydaliśmy cztery kolorowanki. Dzięki nim dowiedzą się m.in., na czym polega praca leśnika, co daje las, gdzie mieszkają zwierzęta i jak z nasionka drzewa w procesie gospodarczym  powstaje książka.

Pobierz inne publikacje wydane przez CILP