Asset Publisher Asset Publisher

Dla fachowców

Nasze wydawnictwa branżowe obejmują poradniki, instrukcje, podręczniki, raporty i monografie. Staramy się zapewnić jak najwyższy poziom merytoryczny naszych publikacji, dlatego do opracowywania wydawnictw branżowych angażowane są autorytety w swoich dziedzinach.

Każda publikacja poddawana jest recenzji  specjalistów w danej dziedzinie, poszczególne tematy są także konsultowane wśród leśników specjalizujących się np. w ochronie przyrody, gospodarce leśnej i łowieckiej, urządzaniu lasu i jego funkcjach. Istotnym czynnikiem jest także pozytywna ocena pod względem przydatności danej publikacji w Lasach Państwowych.

Pobierz inne publikacje wydane przez CILP


Specjalistom polecamy m.in. pozycje: Kusakowate lasów Polski, Przedsiewne traktowanie nasion drzew, krzewów, pnączy i krzewinek, Lasy i leśnictwo świata,  Kornik drukarz i jego rola w ekosystemach leśnych, Siedliska leśne zmienione i zniekształcone oraz dwa przewodniki terenowe dla leśników i taksatorów Mszaki w lasach i Porosty w lasach.


Spośród ostatnio wydanych publikacji godne uwagi są dwa podręczniki do nauki języka angielskiego na dwóch poziomach zaawansowania oraz leśny słownik tematyczny angielsko-polski i polsko-angielski.

 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Biuletyn Informacyjny LP

Biuletyn Informacyjny LP

„Biuletyn Informacyjny Lasów Państwowych” (nakład 1,5 tys. egz.) jest oficjalnym organem dyrektora generalnego Lasów Państwowych, publikującym akty prawne (zarządzenia, decyzje itp.) odnoszące się do gospodarki leśnej w Polsce.