Asset Publisher Asset Publisher

Dla fachowców

Nasze wydawnictwa branżowe obejmują poradniki, instrukcje, podręczniki, raporty i monografie. Staramy się zapewnić jak najwyższy poziom merytoryczny naszych publikacji, dlatego do opracowywania wydawnictw branżowych angażowane są autorytety w swoich dziedzinach.

Każda publikacja poddawana jest recenzji  specjalistów w danej dziedzinie, poszczególne tematy są także konsultowane wśród leśników specjalizujących się np. w ochronie przyrody, gospodarce leśnej i łowieckiej, urządzaniu lasu i jego funkcjach. Istotnym czynnikiem jest także pozytywna ocena pod względem przydatności danej publikacji w Lasach Państwowych.

Pobierz inne publikacje wydane przez CILP


Specjalistom polecamy m.in. pozycje: Kusakowate lasów Polski, Przedsiewne traktowanie nasion drzew, krzewów, pnączy i krzewinek, Lasy i leśnictwo świata,  Kornik drukarz i jego rola w ekosystemach leśnych, Siedliska leśne zmienione i zniekształcone oraz dwa przewodniki terenowe dla leśników i taksatorów Mszaki w lasach i Porosty w lasach.


Spośród ostatnio wydanych publikacji godne uwagi są dwa podręczniki do nauki języka angielskiego na dwóch poziomach zaawansowania oraz leśny słownik tematyczny angielsko-polski i polsko-angielski.

 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Zimowa, książkowa niespodzianka

Zimowa, książkowa niespodzianka

To już ostatnia część lubianej serii „Z lasem przez cały rok”. W zimowej części jak zwykle znajdziemy mnóstwo pomysłów na zabawy na świeżym powietrzu, a także duża dawkę przyrodniczej wiedzy.

Wszystkie części Z lasem przez cały rok"

„Zima”, tak jak poprzednie trzy książki z serii, została podzielona na część opisującą zajęcia w sali, domu i te, które będą atrakcyjne dla dzieci podczas spaceru po lesie.

Pierwsza część publikacji (Sala) to zbiór pomysłów na leśne rymowanki, skojarzenia czy zagadki. Poza tym można z niej dowiedzieć się, jak wykonać karmik, zrobić bielika z kory, kolekcję leśnych zwierząt z tubek po papierze, czy lodowe ozdoby.

Pozostałe publikacje wydane przez CILP

Druga część książki (Las) to już zabawy, które mogą urozmaicić niedzielny spacer. Poza tymi propozycjami można znaleźć dużą dawkę przyrodniczej wiedzy, np. na temat kreta i jego sposobu przetrwania zimy, miłosnych pieśni sów czy też zimowych przysmaków jeleni.
 

W serii „Z lasem przez cały rok” Centrum Informacyjne Lasów Państwowych wydało także „Wiosnę”, „Lato”, „Jesień”. Zimowa część jest już ostatnią częścią tej serii.