Asset Publisher Asset Publisher

Dla fachowców

Wydajemy podręczniki, poradniki, instrukcje, raporty, zapewniając wysoki poziom merytoryczny i edytorski publikacji. Dlatego do opracowywania wydawnictw branżowych angażowane są osoby uznawane za autorytety w swoich dziedzinach. Opracowania poddawane są recenzji specjalistów w danej dziedzinie oraz leśników-praktyków oceniających przydatność publikacji w Lasach Państwowych.

 

Spośród ostatnio wydanych publikacji godne uwagi są dwa podręczniki do nauki języka angielskiego na dwóch poziomach zaawansowania. W przygotowaniu – słownik tematyczny angielsko-polski i polsko-angielski.

Specjalistom polecamy m.in. pozycje: „Ochrona lasów przed pożarami", „Kornik drukarz i jego rola w ekosystemach leśnych", „Geomatyka w Lasach Państwowych", serię przewodników terenowych („Mszaki w lasach" i „Porosty w lasach", w przygotowaniu „Śluzowce").

Pobierz inne publikacje wydane przez CILP


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Zimowa, książkowa niespodzianka

Zimowa, książkowa niespodzianka

To już ostatnia część lubianej serii „Z lasem przez cały rok”. W zimowej części jak zwykle znajdziemy mnóstwo pomysłów na zabawy na świeżym powietrzu, a także duża dawkę przyrodniczej wiedzy.

Wszystkie części Z lasem przez cały rok"

„Zima”, tak jak poprzednie trzy książki z serii, została podzielona na część opisującą zajęcia w sali, domu i te, które będą atrakcyjne dla dzieci podczas spaceru po lesie.

Pierwsza część publikacji (Sala) to zbiór pomysłów na leśne rymowanki, skojarzenia czy zagadki. Poza tym można z niej dowiedzieć się, jak wykonać karmik, zrobić bielika z kory, kolekcję leśnych zwierząt z tubek po papierze, czy lodowe ozdoby.

Pozostałe publikacje wydane przez CILP

Druga część książki (Las) to już zabawy, które mogą urozmaicić niedzielny spacer. Poza tymi propozycjami można znaleźć dużą dawkę przyrodniczej wiedzy, np. na temat kreta i jego sposobu przetrwania zimy, miłosnych pieśni sów czy też zimowych przysmaków jeleni.
 

W serii „Z lasem przez cały rok” Centrum Informacyjne Lasów Państwowych wydało także „Wiosnę”, „Lato”, „Jesień”. Zimowa część jest już ostatnią częścią tej serii.