Wydawca treści Wydawca treści

Głos Lasu

„Głos Lasu” to bezpłatny miesięcznik dla pracowników Lasów Państwowych. Ukazuje się od 1970 r. Wydawany jest w nakładzie 16,5 tys. egzemplarzy. Dociera do wszystkich jednostek i pracowników PGL LP.

W tym liczącym 48 stron magazynie można znaleźć informacje na temat aktualnych wydarzeń w Lasach Państwowych, spraw pracowniczych, a także porady i artykuły fachowe. Służy do komunikacji wewnętrznej w LP.

Archiwum „Głosu Lasu" od 2012 r. (PDF)

Naszym czytelnikom proponujemy cykliczne rubryki (Wywiad, W LP, Akademia Leśnika, Krok po kroku, W terenie, Wytnij i zachowaj, L@s opinii, Niezbędnik pracownika, Leśnik z pasją, Kadry, Kartka z podróży, Z języka leśnika, Publikacje, Moja osada), które są publikowane jeśli nie w każdym, to w zdecydowanej większości numerów. Niektóre (Technika w lesie, Pożegnania, Las i historia, Wspólne działania, Lasy na świecie, Spotkaliśmy się w…, Krzyżówka) ukazują się okazjonalnie, w zależności od potrzeb i sytuacji. Ciągle też pojawiają się nowe pomysły. Dzięki tej elastyczności i różnorodności pismo się rozwija, a także ma stałych, usatysfakcjonowanych z podejmowanych tematów czytelników. Znajdujemy też w naszym gronie pasjonatów. Nie tylko ich przedstawiamy na łamach naszego czasopisma, lecz także staramy się propagować ich twórczość. Pomysł wydania płyty „Leśna kolęda" z kolędami nagranymi przez grupę pracowników LP i dołączenia jej do grudniowego numeru w 2013 r. spotkał się z aprobatą pracowników.

W 2013 r. „Głos Lasu" zdobył nagrodę Złote Szpalty w konkursie Szpalty Roku, przeznaczonym dla wydawnictw firmowych. Jury konkursu uznało miesięcznik za najlepszy magazyn dla pracowników w Polsce. „Głos Lasu" nagrodzono za „efektowne przedstawienie życia lasu oraz poetykę tytułów".

Kontakt do gazety: glos.lasu@cilp.lasy.gov.pl

Redakcja

Artur Rutkowski – redaktor naczelny
tel. 22 112 02 91
kom. 600 803 107
e-mail: a.rutkowski@cilp.lasy.gov.pl

Małgorzata Haze - sekretarz redakcji
tel. 22 185 53 77
e-mail: malgorzata.haze@cilp.lasy.gov.pl

Bogumiła Grabowska - redaktor
tel. 22 185 53 78
e-mail: bogumila.grabowska@cilp.lasy.gov.pl

Jerzy Drabarczyk - redaktor
tel. 22 185 53 74
e-mail: j.drabarczyk@cilp.lasy.gov.pl

Tomasz Esman - redaktor
tel. 22 185 53 66
e-mail: tomasz.esman@cilp.lasy.gov.pl


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Edukacyjne i promocyjne

Edukacyjne i promocyjne

Centrum Informacyjne Lasów Państwowych realizuje co roku plany wydawnicze dostosowane do potrzeb promocyjnych i edukacyjnych LP. Średnio wydajemy rocznie ok. 30 publikacji w nakładach od kilkuset do nawet 10 tys. egzemplarzy (ulotki). Publikacje promocyjne opracowujemy na potrzeby aktualnych kampanii (np. „Lasy Państwowe. Zapraszamy” w 2013 r.) lub z myślą o szczególnych okazjach (np. na 90-lecie Lasów Państwowych w 2014 r.).

Przygotowujemy również serię publikacji promujących drewno jako surowiec ekologiczny i odnawialny, produkowany z poszanowaniem zrównoważonej gospodarki leśnej.

W kategorii wydawnictw promocyjnych  stałą pozycją wydawniczą są kalendarze o tematyce leśnej oraz „Kalendarz z lasu" kolportowany wraz  z czasopismami dla licealistów i gimnazjalistów „Cogito" oraz „Victor Gimnazjalista", co roku prezentujący inny temat.

W roku 2013 zapoczątkowana została także edukacyjna seria wydawnicza „Leśne obserwacje i eksperymenty", skierowana do nauczycieli i uczniów na poziomie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Będzie ona kontynuowana w roku 2015.

Szeroką publiczność zachęcamy do sięgnięcia po folder „Dla lasu, dla ludzi", który w 2013 r. zdobył „Brązowe szpalty" w konkursie „Szpalty roku".

 

W 2016 roku aż trzy nagrody w trzech różnych kategoriach przyznawane przez jury Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy Zoom Art, trafiły do Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

Centrum Informacyjne LP na kartach kalendarzy stara się zwrócić uwagę na mieszkańców polskich lasów oraz bogactwo i różnorodność polskiej przyrody.

Miłośnikom przyrody i turystyki oferujemy także  inne wydawnictwa, m.in.:  „Drapole w Lasach Państwowych", „Jak obserwować dzikie zwierzęta w lesie", przewodnik „Warto zobaczyć w Lasach Państwowych" (seria, w której ukazały się: zwiastun „Warto zobaczyć. Miejsca niezwykłe w Lasach Państwowych", następnie „Mazury i Suwalszczyzna" oraz „Wielkopolska"). W przygotowaniu są kolejne części, m.in. o leśnych arboretach, „Roztocze i ziemia sandomierska" oraz „Lubuskie i Łużyce".

Nie zapominamy też o najmłodszych, dla których wydaliśmy cztery kolorowanki. Dzięki nim dowiedzą się m.in., na czym polega praca leśnika, co daje las, gdzie mieszkają zwierzęta i jak z nasionka drzewa w procesie gospodarczym  powstaje książka.

Pobierz inne publikacje wydane przez CILP