Wydawca treści Wydawca treści

Głos Lasu

„Głos Lasu” to bezpłatny miesięcznik dla pracowników Lasów Państwowych. Ukazuje się od 1970 r. Wydawany jest w nakładzie 16,5 tys. egzemplarzy. Dociera do wszystkich jednostek i pracowników PGL LP.

W tym liczącym 48 stron magazynie można znaleźć informacje na temat aktualnych wydarzeń w Lasach Państwowych, spraw pracowniczych, a także porady i artykuły fachowe. Służy do komunikacji wewnętrznej w LP.

Archiwum „Głosu Lasu" od 2012 r. (PDF)

Naszym czytelnikom proponujemy cykliczne rubryki (Wywiad, W LP, Akademia Leśnika, Krok po kroku, W terenie, Wytnij i zachowaj, L@s opinii, Niezbędnik pracownika, Leśnik z pasją, Kadry, Kartka z podróży, Z języka leśnika, Publikacje, Moja osada), które są publikowane jeśli nie w każdym, to w zdecydowanej większości numerów. Niektóre (Technika w lesie, Pożegnania, Las i historia, Wspólne działania, Lasy na świecie, Spotkaliśmy się w…, Krzyżówka) ukazują się okazjonalnie, w zależności od potrzeb i sytuacji. Ciągle też pojawiają się nowe pomysły. Dzięki tej elastyczności i różnorodności pismo się rozwija, a także ma stałych, usatysfakcjonowanych z podejmowanych tematów czytelników. Znajdujemy też w naszym gronie pasjonatów. Nie tylko ich przedstawiamy na łamach naszego czasopisma, lecz także staramy się propagować ich twórczość. Pomysł wydania płyty „Leśna kolęda" z kolędami nagranymi przez grupę pracowników LP i dołączenia jej do grudniowego numeru w 2013 r. spotkał się z aprobatą pracowników.


W 2013 roku „Głos Lasu" zdobył nagrodę Złote Szpalty w konkursie Szpalty Roku, przeznaczonym dla wydawnictw firmowych. Jury konkursu uznało miesięcznik za najlepszy magazyn dla pracowników w Polsce. „Głos Lasu" nagrodzono za „efektowne przedstawienie życia lasu oraz poetykę tytułów".

Kontakt do gazety: glos.lasu@cilp.lasy.gov.pl

Redakcja

Artur Rutkowski – redaktor naczelny
tel. 22 112 02 91
kom. 600 803 107
e-mail: a.rutkowski@cilp.lasy.gov.pl

Małgorzata Haze - sekretarz redakcji
tel. 22 185 53 77
e-mail: malgorzata.haze@cilp.lasy.gov.pl

Bogumiła Grabowska - redaktor
tel. 22 185 53 78
e-mail: bogumila.grabowska@cilp.lasy.gov.pl

Jerzy Drabarczyk - redaktor
tel. 22 185 53 74
e-mail: j.drabarczyk@cilp.lasy.gov.pl

Tomasz Esman - redaktor
tel. 22 185 53 66
e-mail: tomasz.esman@cilp.lasy.gov.pl


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zimowa, książkowa niespodzianka

Zimowa, książkowa niespodzianka

To już ostatnia część lubianej serii „Z lasem przez cały rok”. W zimowej części jak zwykle znajdziemy mnóstwo pomysłów na zabawy na świeżym powietrzu, a także duża dawkę przyrodniczej wiedzy.

Wszystkie części Z lasem przez cały rok"

„Zima”, tak jak poprzednie trzy książki z serii, została podzielona na część opisującą zajęcia w sali, domu i te, które będą atrakcyjne dla dzieci podczas spaceru po lesie.

Pierwsza część publikacji (Sala) to zbiór pomysłów na leśne rymowanki, skojarzenia czy zagadki. Poza tym można z niej dowiedzieć się, jak wykonać karmik, zrobić bielika z kory, kolekcję leśnych zwierząt z tubek po papierze, czy lodowe ozdoby.

Pozostałe publikacje wydane przez CILP

Druga część książki (Las) to już zabawy, które mogą urozmaicić niedzielny spacer. Poza tymi propozycjami można znaleźć dużą dawkę przyrodniczej wiedzy, np. na temat kreta i jego sposobu przetrwania zimy, miłosnych pieśni sów czy też zimowych przysmaków jeleni.
 

W serii „Z lasem przez cały rok” Centrum Informacyjne Lasów Państwowych wydało także „Wiosnę”, „Lato”, „Jesień”. Zimowa część jest już ostatnią częścią tej serii.