Wydawca treści Wydawca treści

Głos Lasu

„Głos Lasu” to bezpłatny miesięcznik dla pracowników Lasów Państwowych. Ukazuje się od 1970 r. Wydawany jest w nakładzie 16,5 tys. egzemplarzy. Dociera do wszystkich jednostek i pracowników PGL LP.

W tym liczącym 48 stron magazynie można znaleźć informacje na temat aktualnych wydarzeń w Lasach Państwowych, spraw pracowniczych, a także porady i artykuły fachowe. Służy do komunikacji wewnętrznej w LP.

Archiwum „Głosu Lasu" od 2012 r. (PDF)

Naszym czytelnikom proponujemy cykliczne rubryki (Wywiad, W LP, Akademia Leśnika, Krok po kroku, W terenie, Wytnij i zachowaj, L@s opinii, Niezbędnik pracownika, Leśnik z pasją, Kadry, Kartka z podróży, Z języka leśnika, Publikacje, Moja osada), które są publikowane jeśli nie w każdym, to w zdecydowanej większości numerów. Niektóre (Technika w lesie, Pożegnania, Las i historia, Wspólne działania, Lasy na świecie, Spotkaliśmy się w…, Krzyżówka) ukazują się okazjonalnie, w zależności od potrzeb i sytuacji. Ciągle też pojawiają się nowe pomysły. Dzięki tej elastyczności i różnorodności pismo się rozwija, a także ma stałych, usatysfakcjonowanych z podejmowanych tematów czytelników. Znajdujemy też w naszym gronie pasjonatów. Nie tylko ich przedstawiamy na łamach naszego czasopisma, lecz także staramy się propagować ich twórczość. Pomysł wydania płyty „Leśna kolęda" z kolędami nagranymi przez grupę pracowników LP i dołączenia jej do grudniowego numeru w 2013 r. spotkał się z aprobatą pracowników.


W 2013 roku „Głos Lasu" zdobył nagrodę Złote Szpalty w konkursie Szpalty Roku, przeznaczonym dla wydawnictw firmowych. Jury konkursu uznało miesięcznik za najlepszy magazyn dla pracowników w Polsce. „Głos Lasu" nagrodzono za „efektowne przedstawienie życia lasu oraz poetykę tytułów".

Kontakt do gazety: glos.lasu@cilp.lasy.gov.pl

Redakcja

Artur Rutkowski – redaktor naczelny
tel. 22 112 02 91
kom. 600 803 107
e-mail: a.rutkowski@cilp.lasy.gov.pl

Małgorzata Haze - sekretarz redakcji
tel. 22 185 53 77
e-mail: malgorzata.haze@cilp.lasy.gov.pl

Bogumiła Grabowska - redaktor
tel. 22 185 53 78
e-mail: bogumila.grabowska@cilp.lasy.gov.pl

Jerzy Drabarczyk - redaktor
tel. 22 185 53 74
e-mail: j.drabarczyk@cilp.lasy.gov.pl

Tomasz Esman - redaktor
tel. 22 185 53 66
e-mail: tomasz.esman@cilp.lasy.gov.pl


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Złoto dla „Obliczy Lasów”

Złoto dla „Obliczy Lasów”

Cykl „Oblicza Lasów” na kanale Echa Leśne TV, zdobył złotą nagrodę w konkursie Power of Content Marketing Awards. Cykl realizowany jest przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Złoto dla „Obliczy Lasów” przyznano w kategorii marketingowa komunikacja wideo. Jury w uzasadnieniu uznało projekt tworzony przez CILP za „arcyciekawy przekazujący wartościowe i praktyczne treści prezentowane w atrakcyjny sposób". Zwrócono uwagę również na ekologiczno-edukacyjny wymiar projektu.

Odcinki nagrodzonego cyklu „Oblicza Lasów” 

W 42 kategoriach można było zdobyć odznaczenie „brązowe”, „srebrne”, albo „złote”. Jury w wielu konkurencjach nie przyznało w ogóle statuetek, albo zrezygnowało z przyznania pierwszego i drugiego miejsca argumentując, że projekty nie spełniają wymagań nagrody.

Jak powiedziała wręczająca statuetki Monika Sońta członkini jury, cykl „Oblicza Lasów” był jedyny, co do którego żaden z oceniających nie miał wątpliwości o przyznaniu „złotej” nagrody. Nagrodę w imieniu CILP odebrali reżyser Tomasz Zielonka i operator cyklu Adrian Frankowski.

Power of Content Marketing Awards jest konkursem organizowanym przez Stowarzyszenie Content Marketing Polska od 2008 r. Jego celem jest upowszechnianie wysokich standardów w tworzeniu projektów content marketingu, zawierających treści skierowane do określonej grupy odbiorców.

Jury, oceniające nadesłane prace, składa się z ekspertów w dziedzinie content marketingu, public relations, projektowania prasowego, typografii, fotografii, grafiki oraz dziennikarstwa.

„Oblicza Lasów” to cykl filmów na kanale Echa Leśne TV na youtube.com realizowany przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych. Prowadzącymi są  leśnicy z całej Polski: Michał Wojcieszkiewicz z Nadleśnictwa Żołędowo, Zdobysław Czarnowski z Nadleśnictwa Kościerzyna, Dominika Nadolna z Nadleśnictwa Lipka, Maciej Chromy z Nadleśnictwa Wichrowo i Julia Melchior z Nadleśnictwa Browsk.


W  „Obliczach Lasów” w przystępny i ciekawy sposób jest przedstawiana  praca leśników oraz procesy zachodzące w lasach. W wielu odcinkach prowadzący  wyjaśniają także jak bezpiecznie spędzać czas w lesie, jak palić drewnem bez smogu, jak uchronić się przed kleszczami  czy przed trującymi roślinami.