Aktualności Aktualności

Letnia edycja biegu po chojnowskich lasach

W niedzielę 23 lipca odbyła się letnia edycja biegu po chojnowskich lasach. W tej odsłonie cyklu biegacze rywalizowali na dystansach 5 i 10 km oraz nordic walking na 5 km.

Na mecie pojawiło się 400 biegaczy i 50 pasjonatów nordic-walking. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano bieg Sport Generacja.

Leśnicy informowali również jak bezpiecznie wypoczywać w lesie. Otwarte i dostępne dla wszystkich tereny Lasów Państwowych coraz częściej stają się celem nie tylko weekendowych wycieczek. Piękno przyrody, spokój, cisza i czyste powietrze przyciągają turystów.

 

Na turystów czeka m.in. 3200 leśnych parkingów i miejsc postojowych, wiaty turystyczne, stoły, ławy, a także ponad 600 pól biwakowych i oczywiście piękne szlaki turystyczne. Wizyta w lesie może być również okazją do zdobywania wiedzy – wystarczy wybrać się na jedną z wielu leśnych ścieżek edukacyjnych. W sąsiedztwie ścieżek, szlaków i wiat turystycznych wyznaczane są specjalne miejsca, w których można bezpiecznie rozpalić ognisko czy przyrządzić posiłek na grillu.

Współorganizatorem wszystkich edycji tej wyjątkowej sportowej imprezy jest Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.


Polecamy Polecamy