Aktualności Aktualności

Odświeżona wersja popularnej aplikacji

Już jest dostępna aktualizacja aplikacji „Czyj to liść?". Wersja 2.0 została uzupełniona o kilkanaście gatunków drzew i krzewów.

W nowa wersja została uzupełniona o opisy 18 nowych gatunków leśnych drzew i krzewów. Rozbudowany klucz do oznaczania pozwala obecnie rozpoznać aż 44 gatunki, w pierwszej wersji można było oznaczyć 26 gatunków.

„Czyj to liść?" zawiera trzy podstawowe funkcjonalności:

  • klucz przy pomocy, którego krok po kroku można zidentyfikować krzew lub drzewo;
  • miniatlas obejmujący krótką charakterystykę gatunków, ciekawostki, najistotniejsze cechy oraz ich zdjęcia;
  •  „e-zielnik", czyli katalog fotografii drzew i krzewów napotkanych i rozpoznanych na leśnych szlakach.

 Zobacz inne aplikacje wydane przez Lasy Państwowe 


Aplikacja jest elektronicznym kluczem do rozpoznawania wybranych gatunków drzew i krzewów, które najczęściej spotyka się w polskich lasach. „Czyj to liść?" powstała z myślą o tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z botaniką.

Pobierz na iPhone'a lub iPada
Twórcy aplikacji projektując klucz, skupili się na tych cechach, dzięki którym najłatwiej i z dużym prawdopodobieństwem można zidentyfikować dany gatunek.

Wszelkie wątpliwości można rozwiać dzięki atlasowi, zawarte w nim zdjęcia i opisy innych charakterystycznych cech będą pomocne. Co najważniejsze, aplikacja służy pomocą także zimą, kiedy opadną liście.

Jednak drzewa nadal można rozróżniać, obserwując ich owoce, pokrój (kształt), a przede wszystkim – korę. 

Pobierz na tablet lub smartfon z Androidem


Pomysł na projekt aplikacji narodził się przy okazji planowania działań promujących współpracę pomiędzy Lasami Państwowymi, a parkami narodowymi. Przy jej  tworzeniu wykorzystano materiały wydane przez LP.


Polecamy Polecamy