Aktualności Aktualności

Do lasu po medal

W niedzielę, 25 lutego zainaugurowano 4. edycję Grand Prix „Biegam, bo lubię Lasy”. Pierwszy zimowy bieg tradycyjnie odbył się na terenie uroczyska Zimne Doły w Nadleśnictwie Chojnów. Siarczysty mróz nie wystraszył ani biegaczy, którzy stawili się wyjątkowo licznie, ani też nie zniechęcił leśników do prezentacji ciekawostek o gospodarce leśnej.

Podczas wydarzenia padło też kilka rekordów – zdecydowanie niekwestionowany rekord biegania w najniższej temperaturze – rano termometry nadleśnictwa wskazywały – 15 stopni C. Na starcie pojawiło się najwięcej, bo aż 600 osób! A największym powodzeniem ze wszystkich edycji cieszyły się ogniska i ciepły poczęstunek, organizatorzy wydali rekordową liczbę porcji grochówki!Uczestnicy tradycyjnie mierzyli się na dwóch dystansach - 5 i 10 kilometrów. Krótszą trasę pokonywali także chodziarze uprawiający nordic walking.

Obejrzyj galerię zdjęć z niedzielnych zawodów

Trenerzy z Clubu BBL zadbali o odpowiednią rozgrzewkę i dobre humory uczestników. A biegacze wyjątkowo dobrze prezentowali się w neonowych koszulkach na tle leśnej ośnieżonej scenerii. Na szczególne uznanie zasługują najmłodsi uczestnicy, mimo dużego mrozu, wystartowało aż 21 dzieci.

Grad Prix BiegamBoLubię LASY to prawdziwe święto sportu, w ubiegłorocznej edycji pobiegło ponad 1600 osób. Ideą cyklu imprez jest zachęcenie biegaczy do wyboru tras w leśnych ostępach i przekonanie tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z aktywnością fizyczną, że w lesie jest to zdrowsze i przyjemniejsze!

Wydarzenie koordynuje Centrum Informacyjne Lasów Państwowych we współpracy z Nadleśnictwem Chojnów i Clubem BBL.


Polecamy Polecamy