Aktualności Aktualności

Zimowa, książkowa niespodzianka

To już ostatnia część lubianej serii „Z lasem przez cały rok”. W zimowej części jak zwykle znajdziemy mnóstwo pomysłów na zabawy na świeżym powietrzu, a także duża dawkę przyrodniczej wiedzy.

Wszystkie części Z lasem przez cały rok"

„Zima”, tak jak poprzednie trzy książki z serii, została podzielona na część opisującą zajęcia w sali, domu i te, które będą atrakcyjne dla dzieci podczas spaceru po lesie.

Pierwsza część publikacji (Sala) to zbiór pomysłów na leśne rymowanki, skojarzenia czy zagadki. Poza tym można z niej dowiedzieć się, jak wykonać karmik, zrobić bielika z kory, kolekcję leśnych zwierząt z tubek po papierze, czy lodowe ozdoby.

Pozostałe publikacje wydane przez CILP

Druga część książki (Las) to już zabawy, które mogą urozmaicić niedzielny spacer. Poza tymi propozycjami można znaleźć dużą dawkę przyrodniczej wiedzy, np. na temat kreta i jego sposobu przetrwania zimy, miłosnych pieśni sów czy też zimowych przysmaków jeleni.
 

W serii „Z lasem przez cały rok” Centrum Informacyjne Lasów Państwowych wydało także „Wiosnę”, „Lato”, „Jesień”. Zimowa część jest już ostatnią częścią tej serii.


Polecamy Polecamy