Lista aktualności Lista aktualności

Dzieciństwo w dziczy. Podcast z Wiktorem Naturskim z Nadleśnictwa Ustroń

Jak pokazują doświadczenia skandynawskich i niemieckich przedszkoli leśnych, w których 75-80 proc. czasu spędzonego w przedszkolu jest czasem spędzanym na dworze, przebywanie “w dzikości” wpływa pozytywnie na bardzo wiele aspektów życia maluchów.

Chcesz z nami porozmawiać? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast

Ale czy dzieci, które przez kilka godzin dziennie są na świeżym powietrzu, w lesie, mogą nauczyć się tego samego, co dzieci w "tradycyjnych" przedszkolach? Czy się nie nudzą, nie chorują? Jak wygląda prowadzenie leśnego przedszkola zza kulis? O tym opowie Wiktor Naturski, specjalista ds. edukacji leśnej w Nadleśnictwie Ustroń.

Wiktor Naturski jest leśnikiem, edukatorem leśnym i od niedawna również nauczycielem, a także - pomysłodawcą i wiceprezesem zarządu Stowarzyszenia Edukatorów Leśnych. Organizuje i prowadzi szkolenia dla nauczycieli, leśników i studentów dotyczące Edukacji na rzecz Zrównoważonego Rozwoju. Od 2021 roku współtworzy wraz z nauczycielką Montessori, Julią Holeksą, Fundację Holistycznego Rozwoju, której celem jest między innymi prowadzenie leśnego przedszkola “Leśna Brenna” w Beskidzie Śląskim.

Leśna Brenna na Facebooku

Nowe odcinki podcastu Między Drzewami" są publikowane w co drugi czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Echa Leśne oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić!

Prowadząca: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Gość: Wiktor Naturski, Nadleśnictwo Ustroń
Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2022