Lista aktualności Lista aktualności

Leśny koncert. Justyna Steczkowska zaprasza na specjalne wydarzenie

To wyjątkowy koncert pełen magii i piękna przyrody, który odbył się w prawdziwym lesie. Już 15 listopada będzie można wziąć udział w koncercie Justyny Steczkowskiej. Wydarzenie będzie dostępne na kanale artystki.

Justyna  Steczkowska stworzyła niezwykłą muzyczną opowieść o niespotykanej urodzie polskich lasów, na które zaprasza słuchaczy przed monitory komputerów. Nagranie odbyło się w ostatni dzień tegorocznego lata - 22 września - w lesie podwarszawskiego Nadleśnictwa Jabłonna.

Koncert będzie można obejrzeć na YouTubie artystki: https://www.youtube.com/user/justynasteczkowska
Niedziela, 15 listopada, godz. 20:00

Należy wyjaśnić, że piosenkarka zwróciła się i otrzymała zgodę nadleśniczego na zagranie koncertu wraz ze wskazaniem miejsca i warunków, jakie ekipa nagrywająca musiała spełnić, by przedsięwzięcie odbyło się bez szkody dla lasu i przyrody. Organizatorzy zastosowali się do uzgodnionych zasad.

Podczas koncertu „Justyna Steczkowska - Koncert Online w Lesie” nie były używane systemy głośnikowe, ponieważ każdy z muzyków wykorzystywał odsłuch douszny, dźwięk jaki generowali nie przekraczał 70 dB. Muzycy byli od siebie oddaleni na odległość, która nie pozwalała na wytworzenie większego ciśnienia akustycznego.

Agregat prądotwórczy, który został wykorzystany podczas koncertu jest dedykowany do pracy na planach filmowych. Znajdował się w busie, który był wytłumiony i nie generował dodatkowego szumu.


- Przygotowaliśmy kilka stanowisk z kocami przeciwpożarowymi, gaśnicami proszkowymi i pianowymi. Cała ekipa pracująca przy koncercie została przeszkolona jak zachowywać się w tego typu miejscach – dodaje producent koncertu Łukasz Wojtanowski. - Zapewniamy, że teren lasu po koncercie jest w takim samym stanie jak przed wydarzeniem. Artyści oraz ekipa techniczna pracująca podczas koncertu zachowywała się z pełnym poszanowaniem przyrody i zwierząt.

Ostatnia płyta Justyny Steczkowskiej - „Maria Magdalena" - zagrana w leśnej scenerii z orkiestrą kameralną i dwoma harfami zachwyca niespotykaną harmonią oraz idealnie podkreśla piękno przyrody. Artystka przenosi słuchaczy w magiczny świat, podkreśla jak ważna jest współzależność między człowiekiem a przyrodą, a przede wszystkim harmonia pomiędzy tymi światami.