Lista aktualności Lista aktualności

Między Drzewami z ambasadorem kampanii Dla Lasu Dla Ludzi dr. Andrzejem Kruszewiczem

Zapraszamy na odcinek z dr. Andrzejem Kruszewiczem na temat kampanii DLDL. Wkrótce pojawiają się krótkie opowieści o zwierzętach - w formie audio na wszystkich platformach streamingowych.

Od września tego roku realizowana jest kampania Lasów Państwowych „Dla Lasu, Dla Ludzi”. W ramach kampanii występuje trójka ambasadorów, reprezentujących trzy różne, ale równe sobie funkcje lasów - Sebastian Karpiel-Bułecka, muzyk i architekt, Maja Włoszczowska, mistrzyni kolarstwa górskiego oraz dr Andrzej Kruszewicz, gość tego odcinka podcastu, który reprezentuje funkcję przyrodniczą. Dr Andrzej Kruszewicz jest przyrodnikiem, zapalonym ornitologiem, gawędziarzem, doktorem nauk weterynaryjnych i podróżnikiem.

 

 

Od 2009 r. jest dyrektorem warszawskiego ogrodu zoologicznego, gdzie zainicjował powstanie azylu dla ptaków. W Radiu dla Ciebie od kilku lat prowadzi audycję „Latające radio doktora Kruszewicza”. Ponadto jest autorem dziesiątek publikacji naukowych i popularnonaukowych, z których na szczególną uwagę zasługują książki ornitologiczne, w tym ostatnio wydane "Tajemnice ptasiej alkowy". Warto zerknąć też na dwie pozycje wydane nakładem wydawnictwa Oikos, „Hipokryzja" i „Histeria urbanogenes", książki doskonale ilustrujące problemy współczesnego świata i współczesnego człowieka.

Jak dr Kruszewicz czuje się w roli ambasadora kampanii Lasów Państwowych? Czy funkcje lasów są zrównoważone, czy według naszego gościa któraś funkcja jest ważniejsza od innych? Czy można „zjeść ciastko i mieć ciastko"? Jaki rekord pobił dr Kruszewicz w technikum weterynaryjnym? Dlaczego nie powinno się podchodzić blisko łosia? I dlaczego dr Kruszewicz nie został leśnikiem? Posłuchajcie rozmowy o przyrodzie, lesie, drewnie, zrównoważonym rozwoju i chodzeniu po bagnistych terenach leśnych z lornetką.