Lista aktualności Lista aktualności

Niepokorni stolarze zapraszają na kanał Echa Leśne

Już można oglądać kolejny cykl dostępny na kanale Echa Leśne TV. „Niepokorna stolarka” to program prowadzony przez dwóch pasjonatów stolarki, czasami niekonwencjonalnej. Cykl realizowany jest przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Prowadzący, Waldek Sokalski i Maciej Kupś, pokażą jak własnymi siłami wybudować z drewna proste rzeczy. Widzowie dowiedzą się jak zrobić karmik dla ptaków czy też świąteczne ozdoby.

Gospodarze „Niepokornej stolarki” krok po kroku pokażą jak wyczarować, przy pomocy młotków, wiertarek i gwoździ, półki, podstawki czy też karmniki dla ptaków.

Prowadzący zajmując się ekostolarką, czyli tzw. upcyklingiem, często wykorzystują drewno znalezione na śmietnikach,  palety bądź przywracają piękno starym meblom.

W pierwszym odcinku natomiast opowiedzą o sobie, wyjaśnią kim są i dlaczego zajęli się ekostolarką. Waldek jest emerytowanym nauczycielem muzyki i stolarstwa. Maciej z wykształcenia leśnik, stolarką hobbystycznie zajmuję się od czterech lat. Razem tworzą projekt Rob In Wood, a na kanale Echa Leśne cykl „Niepokorna Stolarka”. Stolarski duet przekonuje, że po odcinkach z ich udziałem każdy z będzie mógł stworzyć razem z nimi wszystkie przedmioty, które będą pokazywać.

 

To nie jednym cykl, który jest dostępny na kanale Echa Leśne. Od ponad dwóch lat jest dostępna seria „Oblicza Lasów”.  To właśnie ten cykl zdobył złotą nagrodę w konkursie Power of Content Marketing Awards. Cykl również realizowany jest przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.
„Oblicza Lasów” to cykl filmów na kanale Echa Leśne TV, którego prowadzącymi są  leśnicy z całej Polski: Michał Wojcieszkiewicz z Nadleśnictwa Żołędowo, Zdobysław Czarnowski z Nadleśnictwa Kościerzyna, Dominika Nadolna z Nadleśnictwa Lipka, Maciej Chromy z Nadleśnictwa Wichrowo i Julia Melchior z Nadleśnictwa Browsk.
W serii  w przystępny i ciekawy sposób jest przedstawiana  praca leśników oraz procesy zachodzące w lasach. W wielu odcinkach prowadzący  wyjaśniają także jak bezpiecznie spędzać czas w lesie, jak palić drewnem bez smogu, jak uchronić się przed kleszczami  czy przed trującymi roślinami.