Lista aktualności Lista aktualności

Nowość z CILP. Kalendarz z lasu 2020/2021

To już dziesiąte wydanie „Kalendarza z lasu”! Każda z dotychczasowych edycji była poświęcona innej tematyce. Tegoroczna analizuje zmiany klimatu.

Przyczyny i konsekwencje globalnej zmiany klimatu rozpatrywać można z różnych perspektyw i w kalendarzu te różne spojrzenia zostały pokazane.

Nowością jest zamieszczenie 13 krótkich wywiadów. Na temat zmiany klimatu, w różnym ujęciu, oprócz osób tak oczywistych jak klimatolodzy, wypowiadają się również przedstawiciele innych zawodów – medycyny, psychologii i filozofii, a także ekonomii, leśnictwa, dendrologii i hydrologii. 

Zamieszczamy też rozmowę z artystką i eko-stolarzem, dziennikarką i analityczką trendów.

Co te osoby mają wspólnego ze zmianą klimatu i jej konsekwencjami? Otóż jak się okazuje bardzo dużo. Podobnie jak my wszyscy.

Oprócz wywiadów czytelnicy znajdą w publikacji ponad 50 krótkich tekstów z informacjami i ciekawostkami. Autorki starają się przybliżyć rzetelną wiedzę, nie popadając przy tym w pesymizm związany z katastroficznymi wizjami zmian klimatycznych.

Wręcz odwrotnie, rekomendują wiele prostych zachowań, które w istotny sposób mogą wpływać na nasze życie. I jeszcze jedna nowość. Tegoroczny kalendarz to planer. Tak będzie czytelnikom wygodniej z niego korzystać.