Lista aktualności Lista aktualności

O sosnach świata z Pawłem Mrowińskim

Aż 58 proc. polskich lasów jest zdominowanych przez sosnę zwyczajną. Czy to wystarczający powód do nazwania jej „królową polskich lasów”?

Chcesz z nami porozmawiać? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast

Sosna to rodzaj roślin obejmujący 115 gatunków rosnących głównie w strefie klimatu umiarkowanego, aż do Gwatemali i Salwadoru w Ameryce Południowej czy Archipelagu Malajskiego w Azji. Skąd się wzięły sosny na świecie? Jak je rozróżnić? Co im zawdzięczamy?

O sosnach w rozmowie z Pauliną Król opowiada Paweł Mrowiński, Starszy specjalista Służby Leśnej ds. komunikacji społecznej w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich, w Nadleśnictwie Lubsko.

Uwaga - gorąco zachęcamy do obejrzenia tego odcinka (nie tylko wysłuchania) - nasz gość prezentuje szyszki różnych gatunków sosen, od naszych rodzimych po olbrzymie, północnoamerykańskie.

 

 

Jeśli wolisz z wizją, zapraszamy na YouTube:

Linki:
https://lubsko.zielonagora.lasy.gov.pl/
https://lubsko.zielonagora.lasy.gov.pl/oepl-w-jeziorach-wysokich

 

Nowe odcinki podcastu „Między Drzewami" są publikowane w każdy czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Lasów Państwowych oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić!

Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych

Gość: Paweł Mrowiński, Nadleśnictwo Lubsko

Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2021