Lista aktualności Lista aktualności

Pali się! Rozmowa o zagrożeniu pożarowym lasu

Dlaczego kwiecień to dobry moment na rozmowę o pożarach?

Masz ochotę podyskutować? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - do grupy Między Drzewami Podcast

Paulina Król podpytuje Jana Kaczmarowskiego z Wydziału Ochrony Lasu DGLP, specjalistę z zakresu ochrony przeciwpożarowej polskich lasów (i pasjonata tematu) o największe zagrożenia wynikające z obecności ognia w naszym kraju, a także o... sposoby na wykorzystanie ognia jako narzędzia w ochronie przyrody.
Jak wygląda zagrożenie pożarowe w Polsce i jak Lasy Państwowe, jako zarządca 1/3 powierzchni kraju, są przygotowane do monitorowania lasów pod tym kątem i zabezpieczenia ich przed żywiołem? Ile pożarów wybucha w naszym kraju i kiedy najczęściej? Jak wygląda współpraca leśników ze Strażą Pożarną? Czym jest tzw. trójkąt spalania? I wreszcie - jakie są najczęstsze przyczyny powstawania pożarów?
Serdecznie zapraszamy!

Zauważyłeś pożar? Alarmuj! Zadzwoń: 998 lub 112

Warto zerknąć:

Grupa Ogień w lesie
Mapa zagrożenia pożarowego lasu
Bank Danych o Lasach

"Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów"

Jeśli wolisz z wizją, znajdź nas na YouTube:

! Nowe odcinki podcastu "Między Drzewami" są publikowane w każdy czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Lasów Państwowych oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić!

Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Gość: Jan Kaczmarowski, Wydział Ochrony Lasu DGLP
Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2021