Lista aktualności Lista aktualności

Podcast „Między Drzewami". O strategiach obronnych owadów z dr. hab.Tomaszem Mokrzyckim

Gdy mówimy o strategiach obronnych np. ssaków, myślimy o pazurach, dziobach, rozróżniamy zwierzęta drapieżne od ich ofiar za pomocą ich budowy anatomicznej.

Poprzednie odcinki podcastu „Między Drzewami"Świat zwierząt to nie tylko spektakularne, bo widowiskowe, walki, pościgi czy ucieczki. Okazuje się, że owady - których są miliony - również muszą się ukrywać, kamuflować, atakować czy wymyślać niestworzone psikusy, które pomogą im przetrwać.

W rozmowie z Pauliną Król o fascynującym świecie owadów opowiada dr hab. Tomasz Mokrzycki, adiunkt w Katedrze Ochrony Lasu i Ekologii, w Zakładzie Entomologii, Ekologii i Ekoturystyki SGGW, a także opiekun Sekcji Entomologicznej Koła Naukowego Leśników i wiceprzewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Wojny chemiczne w świecie owadów - jak to działa? Jakiej umiejętności strzel zawdzięcza swoją nazwę?

Zapraszamy do obejrzenia odcinków 

Czy związki chemiczne, wykorzystywane przez owady, mogą zaszkodzić nam, ludziom? Jak owady oszukują? I co oznacza dla nich kolor czerwony?

Czym jest kryptyzm i kamuflaż? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z mechanizmami obronnymi i strategiami życiowymi owadów znajdziesz w materiale. Chcesz z nami porozmawiać?

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do grupy Między Drzewami

Podcast: https://www.facebook.com/groups/200577924563446 Nowe odcinki podcastu „Między Drzewami" są publikowane w każdy czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Lasów Państwowych oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych).

Zasubskrybuj, by nie przegapić!

Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych

Gość: dr hab. Tomasz Mokrzycki, SGGW

Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2021