Lista aktualności Lista aktualności

Zakopower zagrał dla laureatów konkursu „Dla Lasu, Dla Ludzi”

„Choć nęci tak stoicka myśl, nie tkwij jak głaz, lecz pod prąd idź” - śpiewał Sebastian Karpiel-Bułecka wraz z zespołem Zakopower podczas specjalnego koncertu dla laureatów konkursu fotograficznego „Dla Lasu, Dla ludzi”, organizowanego przez Lasy Państwowe.

Kameralna sala widowiskowa w zamku krzyżackim w Pasłęku rozbrzmiewała dźwiękami takich utworów zespołu, jak „Galop”, „Kiebyś Ty…” czy „Nie, bo nie”. Szczególny entuzjazm u publiczności wzbudził oczywiście największy hit Zakopower, czyli „Boso”. Sebastian Karpiel-Bułecka, ambasador kampanii „Dla Lasu Dla Ludzi”, w trakcie koncertu pogratulował jego uczestnikom wyróżnień w konkursie fotograficznym. – Cieszę się, że mogę występować przed ludźmi tak wrażliwymi na piękno polskiej przyrody – mówił. 

Zdjęcia wyróżnione w konkursie „Dla Lasu, Dla Ludzi” można obejrzeć TUTAJ

Przed występem zespołu Grand Prix za zdjęcie „Młody las” wręczyli jego autorowi Igorowi Logvinowi, rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski oraz Adam Roczniak, dyrektor RDLP w Olszynie. Zdjęcie Igora Logvina jest nie tylko piękne, ale pokazuje też las w trakcie przebudowy. W miejsce wyciętych drzew leśnicy posadzili młode drzewka, wprowadzając nowe gatunki, lepiej dostosowane do istniejącego siedliska. Dzięki temu las stanie się bardziej różnorodny, a co za tym odporniejszy. Zdjęcie to pokazuje jak leśnicy reagują na zmiany klimatu i wiążące się z nimi zagrożenia.

Michał Gzowski przypomniał, ze konkurs oraz kampania „Dla Lasu, Dla Ludzi”, której konkurs był częścią, mają na celu zaprezentowanie trzech głównych funkcji lasów: przyrodniczej, gospodarczej i społecznej, oraz tego, jak leśnicy utrzymują pomiędzy nimi równowagę. Na 2022 r. rzecznik LP zapowiedział kolejne działania mające popularyzować wiedzę na temat zrównoważonej gospodarki leśnej.