Asset Publisher Asset Publisher

Strona Lasów Państwowych

Strona internetowa Lasów Państwowych stanowi podstawowe źródło informacji o PGL LP oraz o tym, co dzieje się w polskich lasach. Zawiera treści dotyczące struktury organizacji, jej historii, gospodarki leśnej, działalności rynkowej i społecznej prowadzonej przez LP. Internauta znajdzie tam też informacje o polskich lasach i ich ochronie.

W ramach serwisu działają także:

  • serwis aktualności z życia LP (współpracują z nim rzecznicy prasowi RDLP, rzecznik LP oraz dziennikarze prasy leśnej wydawanej przez CILP);
  • kalendarium wydarzeń w leśnictwie;
  • e-biblioteka ważniejszych aktów prawnych, instrukcji, raportów i wydawnictw LP;
  • przegląd prasy krajowej dotyczący wydarzeń związanych z leśnictwem;
  • dział z artykułami i multimediami;
  • dział dla mediów;
  • internetowa mapa zawierająca m.in. wszystkie jednostki LP, leśne kompleksy promocyjne, kompleksy leśne, pokazująca zagrożenie pożarowe, zakazy wstępu do lasu.

Strona internetowa LP

Internauta znajdzie tam też informacje o polskich lasach i ich ochronie. Witryna ma dwie sekcje: „Lasy Państwowe. Zapraszamy” (adresowaną do turystów i miłośników przyrody) i „Leśnictwo. Serwis profesjonalistów” (adresowaną do leśników, pracowników naukowych, studentów leśnictwa), serwis istnieje również w wersji anglojęzycznej.

W 2013 roku strona główna LP odnotowała znaczący wzrost oglądalności, przede wszystkim dzięki transmisjom online. Strona zanotowała ponad 13 mln unikalnych odsłon. W kolejnych dwóch latach (2014 i 2015 rok) adekwatnie było ich 7 mln 211 tys. oraz 6 mln 465 tys.
W ciągu ostatnich lat strona główna Lasów Państwowych zanotowała około 6 mln odsłon.

W 2018 roku rozbudowywano podstronę prezentującą trzy najnowsze materiały z dwóch kanałów wideo Lasów Państwowych (sekcja Wideo na stronie głównej LP powstała w 2017 r.).
 

 

 

 

 

 


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Do lasu po medal

Do lasu po medal

W niedzielę, 25 lutego zainaugurowano 4. edycję Grand Prix „Biegam, bo lubię Lasy”. Pierwszy zimowy bieg tradycyjnie odbył się na terenie uroczyska Zimne Doły w Nadleśnictwie Chojnów. Siarczysty mróz nie wystraszył ani biegaczy, którzy stawili się wyjątkowo licznie, ani też nie zniechęcił leśników do prezentacji ciekawostek o gospodarce leśnej.

Podczas wydarzenia padło też kilka rekordów – zdecydowanie niekwestionowany rekord biegania w najniższej temperaturze – rano termometry nadleśnictwa wskazywały – 15 stopni C. Na starcie pojawiło się najwięcej, bo aż 600 osób! A największym powodzeniem ze wszystkich edycji cieszyły się ogniska i ciepły poczęstunek, organizatorzy wydali rekordową liczbę porcji grochówki!



Uczestnicy tradycyjnie mierzyli się na dwóch dystansach - 5 i 10 kilometrów. Krótszą trasę pokonywali także chodziarze uprawiający nordic walking.

Obejrzyj galerię zdjęć z niedzielnych zawodów

Trenerzy z Clubu BBL zadbali o odpowiednią rozgrzewkę i dobre humory uczestników. A biegacze wyjątkowo dobrze prezentowali się w neonowych koszulkach na tle leśnej ośnieżonej scenerii. Na szczególne uznanie zasługują najmłodsi uczestnicy, mimo dużego mrozu, wystartowało aż 21 dzieci.

Grad Prix BiegamBoLubię LASY to prawdziwe święto sportu, w ubiegłorocznej edycji pobiegło ponad 1600 osób. Ideą cyklu imprez jest zachęcenie biegaczy do wyboru tras w leśnych ostępach i przekonanie tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z aktywnością fizyczną, że w lesie jest to zdrowsze i przyjemniejsze!

Wydarzenie koordynuje Centrum Informacyjne Lasów Państwowych we współpracy z Nadleśnictwem Chojnów i Clubem BBL.