Wydawca treści Wydawca treści

Dla fachowców

Nasze wydawnictwa branżowe obejmują poradniki, instrukcje, podręczniki, raporty i monografie. Staramy się zapewnić jak najwyższy poziom merytoryczny naszych publikacji, dlatego do opracowywania wydawnictw branżowych angażowane są autorytety w swoich dziedzinach.

Każda publikacja poddawana jest recenzji  specjalistów w danej dziedzinie, poszczególne tematy są także konsultowane wśród leśników specjalizujących się np. w ochronie przyrody, gospodarce leśnej i łowieckiej, urządzaniu lasu i jego funkcjach. Istotnym czynnikiem jest także pozytywna ocena pod względem przydatności danej publikacji w Lasach Państwowych.

Pobierz inne publikacje wydane przez CILP


Specjalistom polecamy m.in. pozycje: Kusakowate lasów Polski, Przedsiewne traktowanie nasion drzew, krzewów, pnączy i krzewinek, Lasy i leśnictwo świata,  Kornik drukarz i jego rola w ekosystemach leśnych, Siedliska leśne zmienione i zniekształcone oraz dwa przewodniki terenowe dla leśników i taksatorów Mszaki w lasach i Porosty w lasach.


Spośród ostatnio wydanych publikacji godne uwagi są dwa podręczniki do nauki języka angielskiego na dwóch poziomach zaawansowania oraz leśny słownik tematyczny angielsko-polski i polsko-angielski.