Asset Publisher Asset Publisher

Głos Lasu

„Głos Lasu” to miesięcznik pracowników Lasów Państwowych. Ukazuje się od 1970 r. Obecnie wydawany jest w nakładzie 10 tys. egzemplarzy.

Każdego roku Centrum Informacyjne Lasów Państwowych wydaje 11 numerów „Głosu Lasu” (w tym jeden podwójny – wakacyjny). W czasopiśmie publikowane są artykuły i materiały dziennikarskie pochodzące nie tylko od redakcji, lecz także pracowników Lasów Państwowych różnego szczebla – naczelników wydziałów i pracowników merytorycznych DGLP, pracowników regionalnych dyrekcji, nadleśnictw, a także leśniczych i podleśniczych. Stale współpracujemy z rzecznikami prasowymi jednostek organizacyjnych. Ponadto na naszych łamach publikujemy artykuły naukowców i pracowników naukowych uczelni wyższych, Instytutu Badawczego Leśnictwa i innych jednostek związanych z Lasami Państwowymi. 

 

„Głos Lasu” umożliwia wymianę doświadczeń zarówno zawodowych, jak i tych innych, np. podróżniczych czy związanych z ciekawym hobby. Organizujemy także konkurs „Ruszamy na łamy”, w którym pracownicy LP mogą spróbować swych sił jako dziennikarze, dołączając tym samym do zespołu osób publikujących na naszych łamach. Ciekawych pomysłów i tematów do zrealizowania nie brakuje!

 

Czasopismo dystrybuowane jest nieodpłatnie w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych. Pracownicy mogą także pobrać wersję elektroniczną w formacie PDF zamieszczaną w Portalu Pracowniczym.

 

Redakcja:

Bogumiła Grabowska - redaktor naczelny

bogumila.grabowska@cilp.lasy.gov.pl

tel.: 22 185 53 78

 

Kinga Nagrabecka – sekretarz redakcji

e-mail: kinga.nagrabecka@cilp.lasy.gov.pl

tel.: 22 535 38 08

 

 

Kontakt: glos.lasu@cilp.lasy.gov.pl

Aktualne numery "Głosu Lasu" dostępne są w Portalu Pracowniczym Lasów Państwowych.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Do lasu po medal

Do lasu po medal

W niedzielę, 25 lutego zainaugurowano 4. edycję Grand Prix „Biegam, bo lubię Lasy”. Pierwszy zimowy bieg tradycyjnie odbył się na terenie uroczyska Zimne Doły w Nadleśnictwie Chojnów. Siarczysty mróz nie wystraszył ani biegaczy, którzy stawili się wyjątkowo licznie, ani też nie zniechęcił leśników do prezentacji ciekawostek o gospodarce leśnej.

Podczas wydarzenia padło też kilka rekordów – zdecydowanie niekwestionowany rekord biegania w najniższej temperaturze – rano termometry nadleśnictwa wskazywały – 15 stopni C. Na starcie pojawiło się najwięcej, bo aż 600 osób! A największym powodzeniem ze wszystkich edycji cieszyły się ogniska i ciepły poczęstunek, organizatorzy wydali rekordową liczbę porcji grochówki!



Uczestnicy tradycyjnie mierzyli się na dwóch dystansach - 5 i 10 kilometrów. Krótszą trasę pokonywali także chodziarze uprawiający nordic walking.

Obejrzyj galerię zdjęć z niedzielnych zawodów

Trenerzy z Clubu BBL zadbali o odpowiednią rozgrzewkę i dobre humory uczestników. A biegacze wyjątkowo dobrze prezentowali się w neonowych koszulkach na tle leśnej ośnieżonej scenerii. Na szczególne uznanie zasługują najmłodsi uczestnicy, mimo dużego mrozu, wystartowało aż 21 dzieci.

Grad Prix BiegamBoLubię LASY to prawdziwe święto sportu, w ubiegłorocznej edycji pobiegło ponad 1600 osób. Ideą cyklu imprez jest zachęcenie biegaczy do wyboru tras w leśnych ostępach i przekonanie tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z aktywnością fizyczną, że w lesie jest to zdrowsze i przyjemniejsze!

Wydarzenie koordynuje Centrum Informacyjne Lasów Państwowych we współpracy z Nadleśnictwem Chojnów i Clubem BBL.