Wydawca treści Wydawca treści

Głos Lasu

„Głos Lasu” to bezpłatny miesięcznik dla pracowników Lasów Państwowych. Ukazuje się od 1970 roku. Wydawany jest w nakładzie 16,5 tys. egzemplarzy. Dociera do wszystkich jednostek i pracowników PGL LP.

W tym liczącym 48 stron magazynie można znaleźć informacje na temat aktualnych wydarzeń w Lasach Państwowych, spraw pracowniczych, a także porady i artykuły fachowe. Służy do komunikacji wewnętrznej w LP.

Naszym czytelnikom proponujemy cykliczne rubryki (Wywiad, W LP, Akademia Leśnika, Krok po kroku, W terenie, Wytnij i zachowaj, L@s opinii, Niezbędnik pracownika, Leśnik z pasją, Kadry, Kartka z podróży, Z języka leśnika, Publikacje, Moja osada), które są publikowane jeśli nie w każdym, to w zdecydowanej większości numerów. Niektóre (Technika w lesie, Pożegnania, Las i historia, Wspólne działania, Lasy na świecie, Spotkaliśmy się w…) ukazują się okazjonalnie, w zależności od potrzeb i sytuacji.

Ciągle też pojawiają się nowe pomysły. Dzięki tej elastyczności i różnorodności pismo się rozwija, a także ma stałych, usatysfakcjonowanych z podejmowanych tematów czytelników. Znajdujemy też w naszym gronie pasjonatów. Nie tylko ich przedstawiamy na łamach naszego czasopisma, lecz także staramy się propagować ich twórczość. Pomysł wydania płyty „Leśna kolęda" z kolędami nagranymi przez grupę pracowników LP i dołączenia jej do grudniowego numeru w 2013 r. spotkał się z aprobatą pracowników.


W 2013 roku „Głos Lasu" zdobył nagrodę Złote Szpalty w konkursie Szpalty Roku, przeznaczonym dla wydawnictw firmowych. Jury konkursu uznało miesięcznik za najlepszy magazyn dla pracowników w Polsce. „Głos Lasu" nagrodzono za „efektowne przedstawienie życia lasu oraz poetykę tytułów".

Kontakt do gazety: glos.lasu@cilp.lasy.gov.pl

 

Rafał Zubkowicz – redaktor naczelny
e-mail: glos.lasu.naczelny@cilp.lasy.gov.pl

Anna Wikło – sekretarz redakcji
Tel. 22 185 53 89
kom. 880 781 525
e-mail:anna.wiklo@cilp.lasy.gov.pl

 

Redakcja:

Bogumiła Grabowska
e-mail: bogumila.grabowska@cilp.lasy.gov.pl

Kinga Nagrabecka
Tel. 22 535 38 08
kom. 532 085 902
e-mail: kinga.nagrabecka@cilp.lasy.gov.pl

Tomasz Esman
Tel. 22 185 53 66
e-mail: tomasz.esman@cilp.lasy.gov.pl

Szymon Wojtyszyn
Tel. 22 185 53 78
e-mail: szymon.wojtyszyn@cilp.lasy.gov.pl

Małgorzata Haze
e-mail: malgorzata.haze@cilp.lasy.gov.pl