Wydawca treści Wydawca treści

Głos Lasu

„Głos Lasu” to miesięcznik pracowników Lasów Państwowych. Ukazuje się od 1970 r. Obecnie wydawany jest w nakładzie 10 tys. egzemplarzy.

Każdego roku Centrum Informacyjne Lasów Państwowych wydaje 11 numerów „Głosu Lasu” (w tym jeden podwójny – wakacyjny). W czasopiśmie publikowane są artykuły i materiały dziennikarskie pochodzące nie tylko od redakcji, lecz także pracowników Lasów Państwowych różnego szczebla – naczelników wydziałów i pracowników merytorycznych DGLP, pracowników regionalnych dyrekcji, nadleśnictw, a także leśniczych i podleśniczych. Stale współpracujemy z rzecznikami prasowymi jednostek organizacyjnych. Ponadto na naszych łamach publikujemy artykuły naukowców i pracowników naukowych uczelni wyższych, Instytutu Badawczego Leśnictwa i innych jednostek związanych z Lasami Państwowymi. 

 

„Głos Lasu” umożliwia wymianę doświadczeń zarówno zawodowych, jak i tych innych, np. podróżniczych czy związanych z ciekawym hobby. Organizujemy także konkurs „Ruszamy na łamy”, w którym pracownicy LP mogą spróbować swych sił jako dziennikarze, dołączając tym samym do zespołu osób publikujących na naszych łamach. Ciekawych pomysłów i tematów do zrealizowania nie brakuje!

 

Czasopismo dystrybuowane jest nieodpłatnie w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych. Pracownicy mogą także pobrać wersję elektroniczną w formacie PDF zamieszczaną w Portalu Pracowniczym.

 

Redakcja:

Bogumiła Grabowska - redaktor naczelny

bogumila.grabowska@cilp.lasy.gov.pl

tel.: 22 185 53 78

 

Kinga Nagrabecka – sekretarz redakcji

e-mail: kinga.nagrabecka@cilp.lasy.gov.pl

tel.: 22 535 38 08

 

 

Kontakt: glos.lasu@cilp.lasy.gov.pl

Aktualne numery "Głosu Lasu" dostępne są w Portalu Pracowniczym Lasów Państwowych.