Wydawca treści Wydawca treści

Transmisje online

CILP prowadzi projekty transmisji na żywo. Obecnie na stronie Lasów Państwowych internauci mogą oglądać obrazy z kamer zainstalowanych w gnieździe rybołowów.

Projekt Żubry Online realizujemy od grudnia 2012 roku. Pierwsze transmisje realizowane były wspólnie z Nadleśnictwem Browsk. Kamerę zainstalowano na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej, na terenie Nadleśnictwa Browsk (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku).

Obecnie działa transmisja online z zagrody pokazowej żubrów Nadleśnictwa Kobiór w Jankowicach. Kamerę zainstalowano na dachu wiaty widokowej przy zagrodzie.

Obejrzyj żubry na żywo

Projekt cieszy się ogromną popularnością. Powstały na jego temat setki artykułów w prasie ogólnopolskiej i lokalnej. Żubry były bohaterami kilkudziesięciu materiałów informacyjnych emitowanych w największych stacjach telewizyjnych w Polsce oraz w audycjach radiowych.

CILP nadzoruje również projekt, Rybołowy Online, rozpoczęty w połowie 2014 roku Transmisja z gniazda rybołowów znajdującego się w Nadleśnictwie Lipka, zwykle kończy się w połowie września, kiedy ptaki po zakończonym okresie lęgowym odlatują na zimowiska. To pierwsza w Polsce transmisja z gniazda rybołowów.

Wcześniej skrzydlate reality show były realizowane z gniazda bielików w Nadleśnictwie Kutno i Nadleśnictwie Dobrocin. Projekt Bieliki Online rozpoczęliśmy w 2012 roku wspólnie z Komitetem Ochrony Orłów.